Walle kuormanhallinta 100A
Langattoman kuormanhallinnan lähetinyksikkö. Vaaditaan Walle16M ja Walle64 mallien kuormanhallinnan käyttöönottoa varten. Yhdellä lähettimellä mahdollista ohjata usean Walle latauslaitteen kuormanhallintaa.
385,00 €
Walle 64 on taloyhtiöasennuksiin tarkoitettu sähköajoneuvojen tehokas latauslaite, jota voidaan käyttää sisä- tai ulkotiloissa. Walle 64 latauslaitteessa on latausmahdollisuuden lisäksi kellolla varustettu suko-pistorasia esimerkiksi lohkolämmitintä varten.
| Latausteho | 11 kW |
| Virta | 16 A |
| Latausliitäntä | Type 2 latauspistorasia + suko |
| Kuormahallinta | Langattoman kuormanhallinnan valmius |
| Energian mittaus | MID-hyväksytty kWh-mittari |
| Vikavirtasuoja | AC 30 mA; DC 6 mA |
| Asennustapa | Seinä, Tolppa |
| Johtimen koko | 25 mm² tuplaliittimet |
| Paino | 9,5 kg |
| IP-luokitus | 1P54 |
| Kotelon materiaali | Teräs |
| Iskunkestävyys | IK08 |
Walle 64M latausasema on helppo asentaa erillisen asennuspohjan ansiosta. Asennuspohja sopii myös ketjutettavaksi ja latausasema on valmiiksi varustettu vikavirtajohdonsuoja yhdistelmällä. Type 2 latauspistorasian lisäksi Walle 64M on varustettu suko pistorasialla, jota on mahdollista ajastaa 2h kellolla. Valmius langattoman kuormanhallinnan käyttöönottoon.
Langattoman kuormanhallinnan lähetinyksikkö. Vaaditaan Walle16M ja Walle64 mallien kuormanhallinnan käyttöönottoa varten. Yhdellä lähettimellä mahdollista ohjata usean Walle latauslaitteen kuormanhallintaa.
385,00 €
Walle 16M sähköauton latausasema, joka sopii käytettäväksi kaikkien ladattavien sähköautojen kanssa. Se sisältää kiinteän Type 2 latauskaapelin, sekä langattoman kuormanhallinnan. Helppo asentaa ja käyttää. Kuormanhallinnan lähetin ei tarvitse erillistä internet yhteyttä.
Pyydä tarjous
249,00 €