Walle kuormanhallinta 100A
Langattoman kuormanhallinnan lähetinyksikkö. Vaaditaan Walle16M ja Walle64 mallien kuormanhallinnan käyttöönottoa varten. Yhdellä lähettimellä mahdollista ohjata usean Walle latauslaitteen kuormanhallintaa.
385,00 €
Walle 13S on tarkoitettu ajoneuvojen lämmitykseen ja hidaslataukseen. Walle 13S soveltuu käytettäväksi taloyhtiöissä, pysäköintihalleissa-, alueissa sekä henkilökunnan autojen parkkipaikoilla. eParking-järjestelmällä myös laitteen käytön laskutus onnistuu helposti.
| Latausteho | 3,6 kW |
| Virta | 16 A |
| Latausliitäntä | 2 x suko |
| Kuormahallinta | eParking |
| Energian mittaus | MID-hyväksytty kWh-mittari |
| Vikavirtasuoja | AC 30 mA |
| Asennustapa | Seinä, Tolppa |
| Johtimen koko | 25 mm² tuplaliittimet |
| Paino | 6,8 kg |
| IP-luokitus | IP44 |
| Kotelon materiaali | Teräs/RST |
| Iskunkestävyys | IK10 |
Laitteen käytön aloittaminen tapahtuu eParking puhelinsovelluksen avulla. Walle 13S on helposti päivitettävissä Walle 64T sekä Walle 66 latausasemaan. Latausasemat käyttävät samaa asennuspohjaa ja pikaliitintä.
Langattoman kuormanhallinnan lähetinyksikkö. Vaaditaan Walle16M ja Walle64 mallien kuormanhallinnan käyttöönottoa varten. Yhdellä lähettimellä mahdollista ohjata usean Walle latauslaitteen kuormanhallintaa.
385,00 €
Pyydä tarjous
Walle 25A on kotimainen, laadukas ja innovatiivinen täyssähköautoille tarkoitettu latauslaite, jolla saat vaivatta enemmän tehoa irti kotisi 3-vaihepistorasiasta. Latauslaite on tarkoitettu 1-vaiheisten täyssähköautojen lataukseen. Walle 25A mahdollistaa suuremman lataustehon ilman pääsulakkeen korotusta. Sopii mainiosti esim. Nissan Leaf ja Toyota bZ4X automalleihin.
1350,00 €