Räätälöity tuote
Pyydä tarjous
Walle 64T latausasema sopii käytettäväksi auton lämmitykseen ja lataukseen. eParking-järjestelmällä myös laitteen käytön laskutus onnistuu helposti. Walle 64T soveltuu käytettäväksi taloyhtiöissä, pysäköintihalleissa-, alueissa sekä henkilökunnan autojen parkkipaikoilla.
Walle 64T eTolppa Käyttö- ja asennusohje
Walle 64T eTolppa esite
| Latausteho | 11 kW |
| Virta | 16A |
| Latausliitäntä | 1 x Type 2 latauspistorasia + suko |
| Kuormahallinta | eParking |
| Energian mittaus | MID-hyväksytty kWh-mittari |
| Vikavirtasuoja | AC 30 mA; DC 6 mA |
| Asennustapa | Seinä, Tolppa |
| Johtimen koko | 25 mm² tuplaliittimet |
| Paino | 9,5 kg |
| IP-luokitus | IP54 |
| Kotelon materiaali | Teräs/RST |
| Iskunkestävyys | IK08 |
Tunnistautuminen ja käytön aloittaminen tapahtuu eParkingpuhelin sovelluksen avulla. Latausjärjestelmä on yhdistettävissä älykkääseen kuormanhallintaan.
Pyydä tarjous
Walle 16S Koti on erityisesti omakotitaloille suunniteltu seinäasenteinen latausasema, jonka tyylikäs muotoilu sopii sekä moderneihin että perinteisiin taloihin. Vuoden 2025 loppussa on tulossa ulkoinen lisälaite, jonka avulla pystyt säätämään latauslaitteen tehoa tai ohjaamaan latauksesi yötunneille. Lisälaitteeseen on tarvittaessa mahdollista liittää myös Wallen langaton kuormanhallintajärjestelmä. Latausasema sisältää kiinteän Type2-latauskaapelin (5 m tai 8 m).
Hintaluokka: 649,00 € - 749,00 €
Walle 66 Tupla mahdollistaa kahden auton samanaikaisen latauksen. Se soveltuu käytettäväksi taloyhtiöissä, pysäköintihalleissa, -alueissa sekä henkilökunnan autojen parkkipaikoilla. Walle 66 Tupla on liitettävissä eParking-laskutuspalveluun. Saatavilla myös älykkäällä kuormanhallintajärjestelmällä.
Pyydä tarjous